wtorek, 24 lipca 2012

Kolejna cięzka jazda rzymska

Witam po długiej przerwie. Dopiero w połowie lipca znalazłem czas na kontynuację projektu. Ale nie ma tego złego... W międzyczasie pojawił się wreszcie w sprzedaży zestaw średniej jazdy rzymskiej Hat-a, który anonsowałem już kiedyś.


Całość to 12 figurek (powyższa ramka razy 3), bardzo przyzwoicie wyrzeźbionych postaci (i koni). Zastrzeżenie może jedynie budzić kształt siodła. Jak widać na obrazku broni jest pod dostatkiem a nawet w nadmiarze, co umożliwia zróżnicowanie figurek na podstawkach (a nadmiar zawsze się przyda choćby do zestawu średniej piechoty Hat-a). Plastik jak na tą firmę zupełnie przyzwoity, w miarę twardy i łatwo się odrabia, co trochę mnie zaskoczyło (pozytywnie) po koszmarnym w piechocie hiszpańskiej okresu rekonkwisty.
Zadowolony z nowego nabytku oczywiście zabrałem się do ich paćkania, porzucając na razie rozpoczęte inne prace. Całość wystarczy na 4 podstawki ciężkiej jazdy, czyli 2 oddziały. Pierwsza ósemka koni i jeźdźców pokryta podkładem i po pierwszych maźnięciach.2 komentarze:

  1. Hallo Puzkin, new set from Hat, I notice.
    It seems quite similar to the light cavalry that I bought.
    Always the same problem: I don't understand why Hat doesn't make running horses, but only walking ones!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Well, unfortunately. But it is characteristic for sets 'Hat-a'. I additional just two pose.

    OdpowiedzUsuń